dewalt_dfm1110020
DEWALT DFM1110020 PTB-PRO push-through anchor zinc-plated M6x60
0.54 tax incl.
On stock, immediately available.
each
The minimum purchase order quantity for the product is 100.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Delivery by DHL
DeWALT Power Month at Klium - Maximum Advantage!
This DeWALT tool is part of the DeWALT Power Month at Klium. That means you can stack your benefits.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 30.05.2026 or while stocks last.
  • Register your purchase afterwards via dewalt.be or dewalt.nl.
Smart professionals combine their purchases and get the maximum out of this month!
Product description
  • PTB-PRO M6x60 Piercing anchor - Zinc-plated
Key features according to our expert
  • Drilling diameter: 6 mm
  • Overall length: 60 mm
  • Surface treatment (bolt): Zinc plated
  • Thread dimension: M6
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 0075352969497
  • Supplier number: DEWALT DFM1110020
Drilling diameter
6 mm
Overall length
60 mm
Thread dimension
M6
Uncertainty k 1 (vibration)
M6 mm
Length
10,0 mm
Head type
10,0 mm